Indiërs ontcijferen adressen voor TNT
Momenteel werken er in de Nederlandse postsorteercentra nog 'enkele tientallen uitzendkrachten' die post met een onleesbare of onvolledige codering voorzien van een fluorescerende barcode.
TNT Post laat onleesbare enveloppen ontcijferen en 'videocoderen' in India, Mexico en op de Filipijnen. Als de proef slaagt, verhuist het werk definitief naar lage-lonenlanden.
Momenteel werken er in de Nederlandse postsorteercentra nog 'enkele tientallen uitzendkrachten' die post met een onleesbare of onvolledige codering voorzien van een fluorescerende barcode.
De computers in de sorteercentra kunnen zo'n 94 procent van de poststroom automatisch verwerken. Onleesbare post wordt geparkeerd in een apart systeem dat foto's maakt van de enveloppen. Uitzendkrachten tikken het adres over en dat verschijnt als een lichtgele barcode op de enveloppe. Daarmee kunnen de TNT-machines verder.
TNT beslist in de lente of de uitbesteding 'efficiënt en kostenbesparend genoeg is'. De woordvoerder is alvast tevreden: ,,Door sneeuw en ijs waren veel uitzendkrachten in Nederland niet op het werk, maar door het uitbesteden konden we de post toch tijdig bezorgen''. TNT hanteert in Nederland een uurloon van 23 euro. In India en op de Filipijnen doen ze het voor een fractie van die prijs.



